środa, 1 stycznia 2014

O dobrodziejstwach

Koniec i początek roku zawsze skłaniają mnie do przemyśleń.
Intensywniejszych niż na co dzień, bo przemyślenia (te głębsze i te całkiem płytkie) są w zasadzie stałym elementem mojej Codzienności.

I tak wczoraj i dziś myślałam - bardzo intensywnie - o wszystkich dobrodziejstwach minionego roku. Oczywiście myśli o niepowodzeniach wdarły się również – z buciorami, bez zaproszenia, ale naładowana pozytywną energią świąt myślałam o nich krótko i bez żalu.

Ale wracając do dobrodziejstw 2013. Zdałam sobie wczoraj sprawę, że było ich całkiem sporo.
Naprawdę mam za co być wdzięczną.

Za rodzinę. Zwyczajną, niedoskonałą, ale moją. Przepełnioną miłością i życzliwością. Bez niej nie byłoby niczego.

Za zdrowie. Chorób było u nas w 2013 dużo. Nawet w samą Wigilię nie obyło się bez wizyty w dyżurującej przychodni. Ale daliśmy radę. Z każdej walki wyszliśmy obronną ręką.

Za pracę. Nie każdy robi to, co naprawdę lubi, co sam sobie wymarzył, a następnie stworzył. Ja póki co mam to szczęście.

Za przyjaciół. Tych, których mam na co dzień i tych, którzy choć oddaleni o setki kilometrów zawsze są... Wystarczy o nich pomyśleć, a nawet najczarniejsze myśli zaczynają szarzeć.

Za nowe odkrycia: nowe pasje, nowe książki, nową muzykę. Myśl, że przede mną stale będzie coś coś nowego jest przerażająco cudowna. Paraliżująca, a za razem szalenie motywująca.

Za nowe znajomości – tak się złożyło, że w tym roku są one wyłącznie blogowe. Nigdy nie przypuszczałabym, że zaledwie w ciągu roku znajdę tyle pokrewnych dusz, które niemalże każdego dnia wirtualnie wzbogacają moją Codzienność.

Za Szczęścio - Terapię. Klepię się niniejszym po plecach. Well done. Dobrze to sobie wymyśliłaś. Założenie bloga przyniosło multum korzyści (zob. chociażby punkt poprzedni :)). A największą jest dla mnie faktycznie fakt, że Szczęścio - Terapia "zmusza mnie" do delektowania się moimi malutkimi Szczęśliwościami. Naprawdę dobra to dla mnie terapia:)

A co przyniesie 2014?

Zdradzę, że nowego bloga. Postanowiłam udokumentować moje organizacyjne szaleństwa i opisywać je na osobnym blogu pod takim właśnie tytułem. Na razie piszę jeszcze "w ukryciu" ale oficjalny start już niebawem.

Co więcej? Nie mam żadnych oczekiwań. Będę przeszczęśliwa, jeżeli 1ego stycznia 2015 będę mogła skopiować i podpisać się pod treścią dzisiejszego posta☺

Gorące wirtualne uściski dla wszystkich czytających (jawnie i po kryjomu :)).
Wasza Ola
10 komentarzy:

 1. Już sie nie moge doczekać!!!!
  Olu, wspaniałego nowego roku Ci życzę!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. To jeszcze raz ja - cudowne zdjęcie, pięknie wyglądasz!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Po przeczytaniu tego posta popędziłam sprawdzić, cóż to planowałam i postanawiałam rok temu :)
  Hm, wkrótce się publicznie rozliczę ...
  A Tobie życzę takiego roku, jaki mnie się zdarzył w 2013. Lepszego sobie po prostu nie wyobrażam. A sobie życzę, żeby mi się trochę Twojego porządnictwa udzieliło ;))
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moje porządnictwo to czasem mnie do szału doprowadza, ale co tam, gorsze przypadłości ludzie mają:)

   Usuń
 4. Olu!!! Cudownego roku życzę!! Szkoda, że rozdzielasz blogi, mi sie tu tak fajnie czytało o wszystkim co wymyślasz! ale jakos się przyzwyczaję!:-)
  I chętnie skopiuje Twooj pomysł i zrobie rozliczenie;-)
  całuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Elu, rozdzielam, bo na pewno nie każdego będzie interesowała organizacja mojej szafki pod zlewem :)) a poza tym Szczęścio - Terapia też trochę zmieni kierunek. W świetle naszych "problemów" z trójjęzycznością i trudności Benka z koncentracją i pracami manualnymi będę trochę więcej z nim pracować i relacjonowac przebieg prac na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też cieszę się na Twoje kolejne wpisy - tu i gdzie indziej :) I dużo energii życzę!

  OdpowiedzUsuń
 7. kurcze, ale "njusy"!!!! życzę Ci, żeby Twoje marzenia i plany się ziściły w Nowym Roku!!!! czekam na nową odsłonę, chociaż ta też mi baaardzo pasowała! może zostawisz obydwa??? p.s. ślicznie wyszłąś na tym zdjęciu!!!! buźka!

  OdpowiedzUsuń